AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep Burcu awumbuk
Akrep Burcu

Mayıs ayının aurası ruhunuzu sarıp sarmalayacak! Bu hareketliliği hayatınızın her alanında, kalbinizin en derininde hissedeceksiniz. Aşkı, ilişkileri ilgilendiren Venüs Retrosu hepimizin sevme şeklini sınıyor. Venüs Retrosu, sizin 8. evinizde etkili olacak. Aşk hayatınızda zaman zaman duygusal iniş çıkışlarınız artabilir, kalbiniz aklınızı karıştırabilir, aşk yolunda sonuna dek yürümek isteyebilirsiniz.

Evliliğinizde sorunlar yaşıyorsanız ve üstesinden nasıl geleceğinizi bilmiyorsanız, bu ay bir uzman görüşünden faydalanmak isteyebilirsiniz.

Daha Detay İsteyenler

Burcunuzun yıldızı Venüs’ün retrosu başlıyor

Mayıs ayına burcunuzun yıldızı Venüs’ün retrosu damga vuruyor. Venüs bu yıl epeyce bir süre retrosuyla birlikte İkizler burcunda ilerlerken hep ikili durumlar arasında kalabilir ve belki de en zorlandığınız konu olan kararsızlıkla bir başınıza kalabilirsiniz. Özellikle retro yaptığı süre zarfı olan 13 Mayıs-25 Haziran arasında bu durum iyice ayyuka çıkabilir.

Ama gerek İkizler’in hava burcunda olması, gerekse Mayıs ayının 20’sinden sonra Güneş ve Merkür’ün zayıflayan Venüs’e destek çıkması gayet umut verici ve sizi destekleyici olabilir. Mayıs’ın ilk yarısında aklınıza biraz daha mukayyet olun yetecek gibi. Venüs retrosu çok sevdiğiniz okumaları yapmanızı sağlayabilir, eğitim almak istediğiniz bir konuda işinizi kolaylaştırabilir, uzak eski aşkları, arkadaşlıkları yanınıza getirebilir. Ancak retronun bitişiyle gelenlerin geri gidebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Mayıs’ın ilk yarısında ise toprakla ve toprak enerjisiyle barışık olmanızı tavsiye edebiliriz. Zira Güneş Boğa’da ilerlerken özellikle ortak maddi konularda, iş konularında epeyce yorucu, tüketici olabilir. Sizi maddi dünyanın cendereleri içine sokabilir, çok sevdiğiniz havayı almanızı zorlaştırabilir. Dış dünyaya, bilgiye, öğrenmeye odaklı kalmalı, arada nefes alacağınız fırsatları kendinize yaratmalısınız. 7 Mayıs’ta bir dolunay var ve bu dolunay kendi değerinizi, kıymetinizi size hatırlatan bir dolunay olabilir. Bu ay yalnızca Venüs retrosu yok, Satürn ve Jüpiter de ona eşlik ediyor.

Akrep Burcu 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor.

Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem genel olarak iş ve sosyal yaşamı epeyce yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamıza neden olabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosunda sevdikleriniz ve çocuklarınızla ilgili ilgilenmeniz gereken zorlukları, konuları öne çıkarabilir. Jüpiter retrosunda ise ev ve aile konularının karmaşası, bitmeyen kaosu, bolluğu ilgilenmeniz gereken bir sürü konuyu ortaya çıkarabilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir.

Zira bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. Bu dönemde uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla iletişiminizi artırabilir, sosyal ağınızı genişletebilirsiniz. Yeni ufuklar yeni kişileri de beraberinde getirebilir.

13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor. İşte bu geçiş sağlık açısından epeyce dikkatli olmanız gereken bir sürece işaret ediyor. Kendinize gerek bedenen gerek ruhsal anlamda bakmayı ihmal etmemelisiniz. Bu dönemin enerjileri sizin için farkında olsanız da olmasanız da epeyce yorucu, kendinizi yıpratmamalı, gündelik yaşamınızın kaosunda sağlık, şifa tedbirlerini almalısınız.

İçinizdeki, ruhunuzdaki şifacıyı çalıştırın. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken keşif ve macera duygularınız da uyanıyor, artık biraz daha özgürleşebilir, bağımsız hareket edebilirsiniz. 22 Mayıs’taki yeni ay yeni maceraların habercisi olabilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir