ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslan burcu awumbuk
Aslan Burcu

Yaşadığınız belirsizliklere dur diyeceksiniz! Evlilik kararı almış Aslan burçları için koşuşturmalı bir süreç başlayacak. Aile içinde aniden boşanma kararı alındığına dair haberler duyabilirsiniz. Kariyerinizde kendinize yeni bir rota çizmek isteyeceksiniz. Kendi işinizi kurmak için çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu ay gezegenlerin geri hareketi sizi farklı bir tarza büründürüyor.

Şanlı şöhretli olmak yerine sade ve sakin olmayı tercih edeceksiniz. Dış görünüşünüzde değişiklik yapmak istiyorsanız araştırıp gözlem yapmadan hiçbir şeyi denemeyin.

Daha Detay İsteyenler

Arkadaşlarınızdan destek görebilirsiniz

Mayıs ayı retrolarıyla geliyor. Bunların en önemlisi olan Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler.

Venüs Retrolarında her türlü estetik ve kozmetik girişimden kaçınmak gerekebilir. İkizler burcundaki bu retroda bir Aslan burcu olarak en çok dikkat etmeniz gereken konu ise sosyal ilişkiler olabilir. Kalbinizi kıranlar ve sonra yeniden barışmak isteyenler, tekrarlayan ilişki kalıpları, giden ve geri gelen dostlar bu dönemde ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etme ihtiyacı doğurabilir.

Mayıs’ın 20’sine kadar Boğa burcunda ilerleyen Güneş sizi kariyer, iş hayatına, hedef ve planlarınıza, görev ve sorumluluklarınıza epeyce odaklı kılabilir. Bu hedefler kendi kişisel istek ve beklentilerinizle zıtlaştığında bazı sıkıntılar doğurabilir, sabit burçların ağırlığında ilerleyen bu dönemde biraz daha oluruna bırakmaya gayret etmeli, gereksiz ısrarcı olmamalı, inatçı, dediğim dedik patron veya yöneticileri biraz daha ılıman karşılamaya çalışmalısınız.

7 Mayıs’taki dolunay ev ve aileye ilişkin bir durumu anımsatıp dikkatinizi biraz daha aileye çekebilir. Bu ayın diğer Retroları ise Satürn ve Jüpiter’den geliyor. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem genel olarak iş ve sosyal yaşamı epeyce yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamıza neden olabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosu bir Aslan burcu olarak en çok ilişkiler alanını etkileyecek gibi duruyor.

Eski mevzulara çok takılmamaya çalışmalısınız.

Karşınızdaki kişilerin, eşiniz veya sevgilinizin ya da ortağınızın bu süreçte önünüze çıkarabileceği zorluklar biraz daha çetrefilli, karmaşık olabilir. Sakinliğinizi ve sükunetinizi korumak için gayret göstermelisiniz. Jüpiter retrosunda ise sağlığınızla ilgili konulara biraz daha özen ve ihtimam göstermenizi gerektirebilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Zira bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir.

Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. Bu dönemde sosyal ilişkileri lehinize çevirerek dostlarınızdan, arkadaşlarınızdan çok şey öğrenebilirsiniz.

13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor. Mars Balık burcunda kaygan bir zeminde ilerlerken özellikle ortak maddi konularda, iş ve para konularda gereksiz risklerden uzak durmalısınız. Kendinizi çok yormamaya, tüketinceye kadar çalışmamaya dikkat etmelisiniz. Mars ruhsal anlamda alt üst edici bir etki yaratırken bu enerjiyi mümkün olduğunca sabırla yönetmeye çalışmalısınız.

20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken umutlarınızı tazeleyebilir, yenilikçi düşünce ve fikirlerinizi paylaşabilir, hayata geçirebilir, biraz daha rahat nefes alabilirsiniz. Sosyal yaşamınızın canlandığı bir sürece ilerliyorsunuz ve bu yolda 22 Mayıs’taki yeni ay yepyeni bir sosyal çevreyi ve arkadaşlıkları beraberinde getirebilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir