BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu
Balık Burcu

Mayıs ayının getirileri hayatınızın akışını değiştirecek! Olumsuz durumların içindeki hayırlı taraflara odaklanmaya çalışın. Sosyal ilişkileriniz, aşk, aile ve iş hayatınızdaki hareketlilik sizi içsel bir yolculuğa çıkaracak. Kendinize sorular sordukça cevaplar bulacak, cevaplar buldukça daha da olgunlaştığınızı fark edeceksiniz. Aşkı ve sevgiyi temsil eden Venüs’ün geri hareketi, size neyi nasıl sevdiğinizi sorgulatabilir. Bitmiş bir ilişkiniz varsa, ilişkinize yeniden şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Daha Detay İsteyenlere

Enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya dikkat

Zodyağın son ama belki de an anlamlı en manalı burcu olarak Mayıs ayında yine pek çok konunun içinde hatta zaman zaman da tam merkezindesiniz. Mars’ın burcunuza ilerlediği 13 Mayıs’tan itibaren bu ay sizin oldukça hareketli, enerjik bir ay olabilir. O zamana dek biraz daha sabırlı olmaya kontrolünüz dışı pek çok gelişme karşısında sezgilerinize, hislerinize güvenmeye, akışın getirdiklerini zor da olsa kabullenmeye gayret etmelisiniz.

7 Mayıs’taki dolunay uzaklarla ilgili, yurt dışı veya yabancılarla ilgili bir konuyu gündeminize taşıyabilir. 12 Mayıs’ta Merkür’ün İkizler burcuna ilerlemesi eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Zira bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir.

Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. Bu dönemde ev ve aile konularında iletişim çok daha fazla devreye girebilir.  Mayıs ayı retrolarıyla geliyor. Bunların en önemlisi olan Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek.

Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır.

Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. Venüs Retrolarında her türlü estetik ve kozmetik girişimden kaçınmak gerekebilir. İkizler burcundaki bu retroda bir Balık burcu olarak en çok dikkat etmeniz gereken konu ise aile içi ilişkiler olabilir. Kalbinizi kıranlar ve sonra yeniden barışmak isteyenler, tekrarlayan ilişki kalıpları, giden ve geri gelen kişiler bu dönemde ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etme ihtiyacı doğurabilir.

Bu ayın diğer Retroları ise Satürn ve Jüpiter’den geliyor. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem genel olarak iş ve sosyal yaşamı epeyce yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamıza neden olabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosu kontrol edemediğiniz bir alanda gerçekleşirken akışın sizi olgunlaştıracağı bir süreci başlatabilir.

Müdahale edemediğiniz durumlar özellikle iş ve kariyer konularında sizi zora sokabilir ancak bu süreçte sezgilerinizi daha doğru ve yerinde kullanmayı deneyimleyebilirsiniz. Manevi yaşamınızı yeniden yapılandırıp zenginleştirebilirsiniz. Burcunuzun yıldızı Jüpiter retrosunda ise dostluk ve arkadaşlık ilişkilerini değerlendirmenizi, yeniden ele almanızı sağlayabilir. Sosyal çevrenizdeki tuhaf olaylardan, durumlardan çok şey öğrenebilirsiniz.

Zira bunların karmaşası sizi epeyce meşgul edebilir ve sizden ilgi bekleyen pek çok dostunuz ve arkadaşınız olabilir. Sosyal yaşamınızı yeniden şekillendirip inşa ederken biraz daha yavaş ancak sağlıklı adımlar atmanızı sağlayabilir. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken ev ve aile konularına biraz daha fazla odaklanabilirsiniz.

Evinizde, yaşam alanınızda bazı değişiklikler yapabilirsiniz. 22 Mayıs’taki yeni ay ev ve aile yaşamınıza dair yepyeni gelişmeleri ve yenilikleri müjdeliyor.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir