BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)

Başak Burcu
Başak Burcu

Saygınlığınızı, statünüzü, çıtanızı yükselteceksiniz! Venüs, Zodyak grubunda akranınız olan bir burçta geri gidecek; bu hareket, kariyeriniz için de önemli bir etkiye sahip. 2019 yılından beri proje bazlı çalışıyorsanız birtakım eksiklikleri ve hataları fark edebilirsiniz. Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden ödemeleriniz varsa, krediyle ilgili mevzularla uğraşabilirsiniz. Eksik ve hatalı giden konularda neler yapmanız gerektiğini planlayacaksınız.

Venüs 10. evinizde geri giderken ilişkinizi de etkileyecek. Evliyseniz, kıskanmam demeyin. Kıskançlıkta sınırları zorlayabilirsiniz!  

Daha Detay İsteyenlere

1 Mayıs, 2020

Hedef odaklı olma zamanı başlıyor

Mayıs ayı retrolarla adından epey söz ettirecek gibi görünüyor. Bu retroların en önemlisi olan Venüs retrosu 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. Venüs retrolarında her türlü estetik ve kozmetik girişimden kaçınmak gerekebilir.

İkizler burcundaki bu retroda bir Başak burcu olarak en çok dikkat etmeniz gereken konu ise otorite konumundaki, olgun, deneyimli, yaşlı kimselerle ilişkileriniz olabilir. Üstlerinizle aranızdaki geçmiş sorunlar, mevzular bir anda ortaya çıkabilir. Ayrıca göz önünde yaşadığınız bir aşk veya ilişkide sizi şaşırtan durumlarla ve tepkilerle de karşılaşabilirsiniz.

Siz farkında olmadan bu ilişki farklı durumlara evrilebilir ve sizi ikilemde ve kararsız bırakabilir. Tam Venüs İkizler konusu olan ikircikli ve çifte durumlar ortaya çıkabilir. Başak burcu olarak bu dönemde en umut verici gelişme ise burcunuzun yıldızı Merkür’den geliyor. 12 Mayıs’ta Merkür çok güçlü ve yönetici olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçişle kendinizi çok daha toparlanmış ve kuvvetli hissedebilirsiniz.  Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir.

Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. Bu dönemi görev ve sorumluluklarınıza, iş ve kariyer konularına odaklanarak, planlar, programlar yaparak çok verimli ve etkili geçirebilirsiniz.

Mayıs’ın 20’sine kadar Boğa burcunda ilerleyen Güneş sizi uzaklarla ilgili yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulara odaklı kılabilir.

Ufkunuzu genişletme yolunda kişisel gelişim konularına çok daha ilgili ve odaklı olabilirsiniz. Sosyal paylaşımlarınızla dikkat çekici olabilirsiniz. 7 Mayıs’taki dolunay yakın çevrenizde, komşu ve kardeş ilişkilerinizde uyarıcı olabilir, onlarla ilgili bir konuyu gündeminize getirebilir. Siz tüm ilginizi uzaklara, yeni ufuklara kilitlemişken yanı başınızda olup bitenleri size hatırlatan bir dolunay olabilir. Satürn ve Jüpiter Retroları da bu ay başlıyor. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem genel olarak iş ve sosyal yaşamı epeyce yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamıza neden olabilir.

Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosu bir Başak burcu olarak sağlığa ilişkin konularda kaygı ve endişelerinizi çok daha karmaşık ve çetrefilli bir boyuta getirebilir. Elinizden geleni zaten yapsanız dahi endişe ve evhamlar peşinizi bırakmayabilir, kendinizi bedenen ve ruhen sağlıklı kılmak için çaba göstermelisiniz. Jüpiter retrosunda ise sevdikleriniz ve varsa çocuklarınızla ilgili konular çoğabilir. Ardı arkası kesilmeyen şekilde kendinizi onlarla ilgili konuların merkezinde bulabilirsiniz. 13 Mayıs’ta bir diğer önemli transit daha var, o da Mars’ın Balık burcuna ilerlemesi.

Mars Balık burcunda kaygan bir zeminde ilerlerken özellikle ilişkiler açısından sizi tam anlamıyla tekinsiz bırakabilir. Herhangi bir girişim veya teklifte bulunurken atacağınız adımlara bu dönemde ekstra dikkat etmelisiniz. Karşınızdaki kişinin beklentileri çok daha karmaşık hale gelirken bunlarla çok fazla meşgul olabilir ve kendinizi karşınızdaki kişi ve ilişki veya birlikteliğiniz için epeyce yorabilir, tüketebilirsiniz. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken hedef, görev ve sorumluluk duygularınız yükseliyor.

Planlarınıza, kariyerinize odaklanma zamanı başlıyor. 22 Mayıs’taki yeni ay yeni bir iş, görev ve sorumluluğu, yeni bir kariyeri ya da yeni bir statü veya konumu beraberinde getirebilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir