BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)

boğa burcu
Boğa Burcu

İç gücünüzü keşfedeceksiniz! Gök kubbe, iyileştirmek, güçlendirmek için sizi biraz zorlayabilir. Zarafeti temsil eden Venüs, 13 Mayıs’tan 25 Haziran’a kadar geri hareketini sürdürecek. Bu süreçte devamlı savunma halinde olabilirsiniz, kıskançlıklarınız artabilir. Lüks harcamalarınızda artış olabilir. Stilinizi, saç renginizi, saç şeklinizi takıntı haline getirebilirsiniz.

İlginiz, cilt bakımı, estetik gibi konulara yönelebilir. Güven konusu gündeminizde olabilir. Eğer ortağınız yahut birlikte proje çalıştığınız bir arkadaşınız varsa, sizden bir şeyler sakladığını düşünebilirsiniz

Daha Ayrıntı İsteyenlere

Güneş burcunuzda ilerlerken merkezde siz varsınız

Güneş Mayıs’ın 20’sine kadar burcunuzda ilerlerken hemen her konuda sizi avantajlı kılıyor. Özellikle ilişkilerden yana şanslı, avantajlı ve söz sahibi olabilirsiniz. Ancak sübjektif ve tek taraflı bakmamaya gayret etmeli ve dengeleri koruyabilmelisiniz. Mayıs ayı ayrıca Retrolarıyla dikkat çekiyor. Bunların en önemlisi burcunuzun da yıldızı olan Venüs’ün retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Bu süreç yaşamınızda daha ağır ilerleyen bir süreç olabilir.

Geçmişe bakmanız, kendinizle hesaplaşmanız, bazı değerlendirmeler yapmanız açısından bu Retro faydalı olabilir. İkizler burcunda Retro yapması bazı çifte durumları da kaçınılmaz şekilde beraberinde getiriyor. Çift taraflı, yönlü düşünebilirsiniz. Bir anda kara derken aka dönebilirsiniz. Uranüs’le birlikte burcunuzdaki bu devinim gerek kendiniz gerek etrafınızdakiler için epeyce şaşırtıcı olabilir. Zira madalyonu hep çift taraflı değerlendirebilir, aniden sizden beklenmeyen çıkışlar yapabilirsiniz. 7 Mayıs’ta karşıt burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor.

Bu dolunay evliliğinizde veya birlikteliğinizde daha önce farkında olmadığınız bir duruma dikkat çekebilir, bu durumu aydınlığa kavuşturabilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş, iş yaşamında görüşmeleri ve iletişimi hızlandırmanızı sağlayabilir. Zihnen sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. 13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor ve bu burçta hiç de güven verici, tekin, sağlam bir yerde değil. Sosyal yaşamınızda arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinizde sürtüşmeleri beraberinde getirebilir.

Tartışma ve çatışmalara önümüzdeki bir buçuk ayda daha çok dikkat etmelisiniz. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de, bu geçiş sizi maddi ve parasal konulara çok daha odaklı ve bu alanlarda motivasyonunuzu çok daha yüksek kılabilir. 22 Mayıs’taki yeni ay yeni bir iş fırsatını beraberinde getirebilir. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor.

Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem iş ve sosyal yaşamı yavaşlatabilir. Kariyer ve sosyal yaşamda geçmişe dönük değerlendirmeler yapmanızı sağlayabilir. Satürn retrosu, iş yaşamıyla ilgili konularda biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Jüpiter retrosu ise uzaklarla, yabancılarla, yurt dışı bağlantılarla ilgili konularda yavaşlama getirebilir.

Ayrıca inanç ve değer yargılarınızı, düşüncelerinizi sorgulamanıza ya da etraflıca düşünmenize neden olabilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir