Sosyal medya Ali Cabbar’ın hüzünlü hikayesini konuşuyor… Sevdiği kızın düğününde gırnata çalmak zorunda kalan Ali Cabbar’ın hikayesi müzisyen Emir Can İğrek‘in yeni şarkısı ile gündeme geldi. Peki, şarkıda adı geçen Ali Cabbar kimdir?

Ali cabbar gırnata

Emir Can İğrek’in yeni albümü olan “Parti Bitti ” albümündeki en dikkat çeken şarkısı “Ali Cabbar” gerek sözleri gerekse hikayesiyle adından söz ettirdi. Ali Cabbar’ın hüzünlü hikayesi merak konusu oldu. Peki, Emir Can İğrek’in şarkısında geçen Ali Cabbar kimdir?

“Ali Cabbar” Şarkısının Sözleri ve Hikayesi

Ne ateş var ne de duman amma
Tutuşur alevler yanar ali cabbar
Sevdiğin kız başkasına varmış
Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar

Baban der “al gırnatanı oğlum.
Akşama düğün var, yürü Ali Cabbar”
Sevdiği kız başkasına varmış
Oynar el oğluyla çalar Ali Cabbar

Bu ne derttir bu nasıl sınavdır
Anlayabilirsen anla Ali Cabbar
Yükün’ almış buralara küsmüş
Askere yazılmış gider Ali Cabbar

Gideli 6-7 ay olmuş
Haberi de düşmüş köye ali cabbar
Sesi susmuş, gırnatası susmuş
Bir türkü bırakmış bize Ali Cabbar…

“Ali Cabbar” Şarkısının Hikayesi

Ali Cabbar’ın hikayesi okuyanları derinden etkiliyor. Ali Cabbar Tekirdağ’ın bir köyünde Gırnatasıyla düğünlere gitmektedir. Köyde bir kıza sevdalı olan Ali Cabbar, babasının “Al gırnatanı oğlum, akşama düğün var, yürü Ali Cabbar” diye çağırması üzerine düğüne gider. Gırnatasını çaldığı sırada sevdiği kızın evlendiğini görür. Bunun üzerine aşkından kahrolan Ali Cabbar, askere gitme kararı alır. 6-7 ay sonra ise köye şehit olduğu haberi gelir.

Unutmayın, müzik her zaman kalplerimizi sarıp sarmalayan bir güçtür ve Emir Can İğreğin de Ali Cabbar adlı şarkısında bu gücü mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır. Keyifli dinlemeler!


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir