koç Burcu
Koç Burcu

Değişim kaçınılmaz olacak! Aşk ve cazibe gezegeni Venüs, 13 Mayıs’ta geri hareketine başlıyor. 44 gün boyunca hava burcunda seyrini sürdüren aşk gezegeni, 2018 Kasım ayında yaşadığınız krizlerin benzerlerini önünüze getirebilir.

Belirsizlikler kıskançlığın dozunu artırabilir. İlişkinizde yorulan taraf olduğunuzu düşüneceksiniz. Duygularınızla aklınız arasında kalabilir, kendinizi tanımakta güçlük çekebilirsiniz. İş hayatında standartlarınızın yükseleceği fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Bu dönemde bireysel hareket etmek, kendinize zaman ayırmak isteyeceksiniz. Yoga ya da pılatese başlayabilirsiniz.

Daha Ayrıntı İsteyenlere

Koç Burcu Mayıs ayı Retrolarla geliyor

Bunların en önemlisi şüphesiz Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs Retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır.

Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. İkizler burcundaki bu retroda ise ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerde ortaya çıkabilecek eski mevzular ve gelgitler kafa karıştırabilir.

Mayıs boyunca Boğa burcunda ilerleyen Güneş maddi konuları öne çıkarırken sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmek, kazançlarınızı artırmak ve korumak gibi öncelikleriniz ayın 20’sine kadar dikkat çekici olabilir. 7 Mayıs’taki dolunay eşiniz veya ortağınızın maddi durumunda bir gelişmeyi ortaya çıkarabilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir.

Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. 13 Mayıs’ta burcunuzun da yıldızı Mars Balık burcuna ilerliyor. Kontrolünüz dışı gelişmelere, bu gelişmeler karşısında atacağınız adımlara ekstra dikkat etmelisiniz. Zira Mars Balık’ta hiç de güven verici, tekin, sağlam bir yerde değil. Dalgınlıklara, sakarlıklara, ihmallere karşı çok daha dikkatli olmalısınız. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de, hareketliliğin, görüşmelerin, temas ve bağlantıların artacağı bir döneme ilerliyorsunuz. 22 Mayıs’taki yeni ay yepyeni bir eğitim fırsatını beraberinde getirebilir.

11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem iş ve sosyal yaşamı yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamızı sağlayabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosu öncelikle sosyal yaşamınızı yavaşlatacak görünmekte. Jüpiter retrosunda ise hedef ve planlarınızı yeniden gözden geçirebilir, görev ve sorumluluklarınızın üzerinden değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Bu dönemde üstlerinizden, yönetici, otorite konumunda kişilerden, yaşlı ve olgun kimselerden çok beklentide olmamak gerekebilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir