KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Kova
Kova Burcu

Efsunlu Mayıs ayı, olmazları olur kılacak! Hava burcunda geri gidecek olan Venüs, yaklaşık kırk dört gün boyunca herkesin ilişkisini mercek altına almasına neden olacak. Bu döngüde ilişkiden beklentileriniz artarken, sevginizin boyutunu analiz edeceksiniz. İnişli çıkışlı bir birlikteliğiniz varsa, şüpheci tarafınız öne çıkabilir. Evliyseniz, eşinizin bazı alışkanlıklarını bırakması için elinizden geleni yapacaksınız.

Venüs Retrosuyla birlikte bel ve eklem ağrılarınız artabilir. Kısa süreli bir seyahatle kendinizi hiç gitmediğiniz bir yerde bulabilirsiniz.

Daha Detay İsteyenlere

1 Mayıs, 2020

Yavaş ama sağlam adımlar önem kazanıyor

Burcunuzun yıldızı Satürn’ün burcunuzda retroya başlaması Mayıs ayının en dikkat çekici görünümü olacak gibi. 11 Mayıs’ta başlayacak olan bu retro, kendinizle ilgili konuların yanında kendinizi değerlendirmeniz, yapabileceklerinizi ölçüp biçmeniz adına oldukça dikkat çekici olabilir.

Sabit bir burç olarak her ne kadar hava elementinin getirdiği sosyallik olsa da hareket etmesi, adım atması kolay olan bir burç değilsiniz. Binlerce düşünce ve fikriniz olsa da ve hatta bunların çoğu çağın ötesinde olsa da bunları hayata geçirmek sizin için başka hiçbir burçta olmadığı kadar zor olabilir.

Durum böyleyken Satürn retrosu kendinizi geliştirmeniz ve olgunlaştırmanız ve bu yönde yapabileceklerinizi tartmanız açısından yol gösterici olabilir. Ama sizi biraz ağırlaştıracak, yavaşlatacak gibi görünüyor. İşte bu yavaşlığı özdeğerlendirmeler yaparak lehinize çevirmelisiniz. Öte yandan Satürn retro yapan tek gezegen değil. Venüs retrosu da bu ay 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır.

Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. Venüs Retrolarında her türlü estetik ve kozmetik girişimden kaçınmak gerekebilir. İkizler burcundaki bu retroda bir Kova burcu olarak en çok dikkat etmeniz gereken konu ise aşk ve de sevdikleriniz. Eski aşklar bu dönemde sizde iyice gündeme gelebilir, bunların geçici olabileceğini asla göz ardı etmemeli, takılıp kalmamalısınız.

Kalbinizi kıranlar ve sonra yeniden barışmak isteyenler, tekrarlayan aşk kalıpları, giden ve geri gelen aşklar bu dönemde ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etme ihtiyacı doğurabilir. Mayıs’ın 20’sine kadar Boğa burcunda ilerleyen Güneş sizi ev ve aileye ilişkin konulara epeyce odaklı kılabilir. İyice kapalı kalmış kısıtlanmış hissedebilirsiniz kendinizi.

Bu noktada 7 Mayıs’taki dolunay aydınlatıcı ve kurtarıcı olabilir ve size kariyerinizi, hedef ve planlarınızı hatırlatabilir.

12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Zira bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. Bu dönemde aşık ve tutkun olduğunuz konularda bilgi ve birikiminizi artırabilirsiniz. Sevdiklerinizle daha sağlıklı bir iletişim içinde olabilirsiniz.

13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor. Mars Balık burcunda kaygan bir zeminde ilerlerken özellikle maddi konularda, iş ve para konularda gereksiz risklerden, girişimlerden uzak durmalısınız. Maddi konularda kendinizi yıpratmamaya çalışmalısınız. Ayrıca özgüveninizin zedelenmesine izin vermemelisiniz. 14 Mayıs’ta başlayan Jüpiter retrosu kontrolünüz dışı durumları coştururken akışta kalmakta ustalık geliştirmenizi sağlayabilir.

Zira bu durumların karmaşıklığı gerçekten tüm bilgi ve birikiminizi kullanmanızı sağlayabilir. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken kalbiniz yalnızca aşk ve sevdikleriniz için atabilir, size keyif ve mutluluk veren konuların içine dalabilirsiniz.

22 Mayıs’taki yeni ay yepyeni bir aşkı gündeminize getirebilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir