OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)

Oğlak awumbuk
Oğlak Burcu

Gök kubbe, hayatınıza büyük jestler yapmaya hazırlanıyor! Aşka, sevgiye, ilişkiye, güzelliğe dair olanları temsil eden Venüs’ün 13 Mayıs’ta 6. evinizde gerçekleşen geri hareketi sağlığınızda ve güzelliğinizde olumlu etkiler bırakacak. Görünüşünüze ve stilinize epey mesai ve bütçe ayıracaksınız. Aşkta, ilişkilerde, tutkularınızda, sevdiğiniz insana karşı inancınızda ilginç günlerden geçebilirsiniz. Uzun yıllardır süren bir ilişkiniz varsa artık beraberliğinizi ciddi bir boyuta taşımak isteyeceksiniz. 1989-1991 yılları arasında doğmuş evli bir Oğlak burcuysanız, eşinizi hiç ummadığınız birinden kıskanabilirsiniz.

Daha Detay İsteyenlere

Retrolar Mayıs’ta belirleyici görünüyor

Mayıs ayı Retrolar açısından oldukça dikkat çekici. Bu Retroların birinde burcunuzun yıldızı Satürn retro yapıyor diğerinde ise burcunuzda ilerlemekte olan Jüpiter retro yapıyor. Biraz daha ağır geçecek bir dönem olduğunu söylemek mümkün. Bu 4 aylık süreç özdeğerlendirmeler açısından önemli olabilir. Jüpiter size yapabileceklerinize dair ipuçları verebilir, oldukça öğretici olabilir.

Bir kişisel gelişim dersi ve hatta okulu niteliğinde olabilir. Satürn ise maddi konularda alabileceğiniz tedbirlere işaret edebilir. Bu alanda önünüze çıkarabileceğini engeller ileride yapılandırıcı ve olgunlaştırıcı nitelikte olabilir. Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkileriniz açısından da Satürn’ün retrosu olgunlaştırıcı bir süreç olarak görünmekte. Genel anlamda ise bu retrolar iş hayatını, kariyeri yavaşlatıcı olarak görünmekte. Öte yandan bir diğer retro yani Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek.

Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. Venüs Retrolarında her türlü estetik ve kozmetik girişimden kaçınmak gerekebilir. İkizler burcundaki bu retroda bir Oğlak burcu olarak en çok dikkat etmeniz gereken konu gündelik yaşamınızdaki, rutininizdeki, çalışma ve uğraş alanınızdaki ilişkiler olabilir.

Astlarınızla, yardımcılarınızla aranızdaki eski konular bu dönemde yeniden ortaya çıkabilir. Ayrıca bu dönem sizden yaşça küçük ya da olgun olmayan bir kişiyi de yaşamınıza geri getirebilir. Retroların dışında, Mayıs’ın 20’sine kadar Boğa burcunda ilerleyen Güneş sizi aşka ve tutkulara, sevdiklerinize ve çocuklarınıza odaklı kılıyor, bu dönemde kalbiniz aşk ve tutkularınız için atacak gibi görünüyor. 7 Mayıs’taki dolunay bu noktada size dostlarınızı, arkadaşlarınızı ve sosyal yaşamınızı hatırlatan bir dolunay olabilir.

12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Zira bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem.

Bu dönemde özellikle sağlık, şifa ve düzen konularında birçok pratik geliştirebilirsiniz.

13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor. Mars Balık burcunda kaygan bir zeminde ilerlerken özellikle yakın çevrenizle, komşu ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde temkinli, sabırlı hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde düşünceler, zihinsel aktivite epeyce yorucu, yıpratıcı olabilir. Bir sürü düşünceyle aynı anda baş etmeye çalışmak epeyce gayret gerektirebilir.

Zihinsel sağlığınızı korumaya gayret edin. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken gündelik yaşam odak noktanızda olabilir. Sağlık, şifa konularında kendinizi çok daha motive hissedebilir, ayrıntılara kulak verebilir, sağlık uzmanlarının görüşlerini değerlendirebilirsiniz.

22 Mayıs’taki yeni ay sağlığınızla ilgili yapacağınız yeni açılımlara işaret edebilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir