YAY (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay Burcu
Yay Burcu

Farkınızı ortaya koyacaksınız! Özellikle iş hayatında yakalayacağınız başarıyla adınızdan söz ettireceksiniz. 13 Mayıs itibariyle başlayacak Venüs gerilemesi 7. evinizde etkili olacak. Geçtiğimiz ay bazı şeyleri fark etmenizi sağlayan Venüs, geri hareketiyle kırk dört gün boyunca kiminle yaşlanmak istediğinizi, kimi sevdiğinizi, tutku olmadan yola devam edemeyeceğinizi size gösterebilir.

Son birkaç ay içinde başlayan bir ilişkiniz varsa bu konuda fazlasıyla titiz davranabilir, ilişkinizden kimseye bahsetmek istemeyebilirsiniz.

Daha Detay İsteyenlere

Yay Burcu Ayın ikinci yarısında ilişkiler önem kazanıyor

Mayıs ayı Retroları tüm burçlar gibi sizi de epeyce ilgilendiriyor. Zira bu Retroların biri karşıt burcunuzda Venüs’ün retrosu, bir diğeri ise yönetici gezegeniniz Jüpiter’in retrosu. Öyleyse sizin için bunlara iyice bir odaklanalım. Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır.

Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. Venüs Retrolarında her türlü estetik ve kozmetik girişimden kaçınmak gerekebilir. Karşıt burcunuzdaki bu retroda bir Yay olarak elbette en çok dikkat etmeniz gereken ilişkilerinizdeki ikircikli ve çifte durumlar. Karşınızdaki kişinin tedirginliği, kararsızlığı sizi de epeyce etkileyecek gibi görünmekte. İlişkinizin veya ortaklığınızın ne yöne gittiğini kestirmekte de sizi zorlayan durumlar olabilir.

Ancak karşıt burcunuzdaki bir Venüs’ün her zaman destekleyici olacağını hatırlatalım yani uzunca bir süre Temmuz’a kadar ne varsa en yakın ilişkide olduğunuz kişide, ortaklığınızda, ilişkinizde olabilir. Burcunuzun yıldızı Jüpiter retrosu ise maddi konulardan yana epeyce zorlayıcı görünebilir. Ancak bundan daha da önemlisi sizi kendinize verdiğiniz değer, önem ve özgüven açısından bir miktar sarsabilecek olması. Bu ana kadar 2020 bu yönde sizi destekleyen bir yıl gibi durmuyor ancak Jüpiter’in retrosunda yani 14 Mayıs-13 Eylül arasında bir miktar daha zorlayıcı olabilir.

Jüpiter retrosu Jüpiter’in neşesini, pırıltısını, iyimserliğini biraz söndürecek gibi görünmekte. Ancak bu süreçte maddi konuları, paranızı, sahip olduklarınızı, varlık ve kaynaklarınızı daha iyi nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda epeyce öğretici ve elbette bunun yanında size kendi kıymetinizi, değerinizi bilmeyi de öğretecektir. O eski cömert, gönlübol yanınızdan pek eser kalmayabilir bu süreçte, ancak öğretisini tamamladıktan sonra daha güçlü bir şekilde eski ayarlarınıza geri dönebileceksiniz.

Yay Burcu Mayıs’ın 20’sine kadar Boğa burcunda ilerleyen Güneş sizi sağlık ve şifa konularına epeyce odaklı kılabilir.

Bulunduğunuz ortamı düzenlenmeniz, rutininizi oturtmanız konusunda destek olabilir. 7 Mayıs’taki dolunay spiritüel ve mistik bir dolunay, sezgilerinizi açabilir, uyandırabilir. 11 Mayıs’ta retro hareketine başlayan Satürn yakın çevre, komşu ve kardeş ilişkilerinize dair bir takım ek sorumluluklar ve yükler getirebilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Zira bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir.

Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. Bu dönemde bir sürü eş, dost, arkadaş edinebilirsiniz. Karşınızdaki kişileri, eşinizi, sevgilinizi daha iyi anlayacağınız ve birlikte ilişkinizi geliştirebileceğiniz bir dönem olabilir. 13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor. Mars Balık burcunda kaygan bir zeminde ilerlerken özellikle ev ve aile konularında bazı tekinsiz durumları beraberinde getirebilir.

Ev ve aile içi sürtüşmelere, çatışmalara, kavga ve gürültüye daha çok dikkat etmelisiniz, ayrılıklar, kopmalar bu bir buçuk aylık süreçte gündeme gelebilir. Ayrıca ev kazaları açısından da özellikle kayıp düşmemeye dikkat etmelisiniz.

20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de ilerlerken ilişkilere odaklanacağınız bir dönem başlıyor. 22 Mayıs’taki yeni ay yeni bir ilişkiyi ve ilişkinizde yeni bir dönemi beraberinde getirebilir.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir