YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu

İçinizden geçenleri dile dökeceksiniz! 13 Mayıs’ta sahneye Venüs Retrosu girecek. Retro, 12. evinizde korkularınızı tetikliyor, kuruntular veriyor, kıskançlığınızı artırıyor. İlişki odaklı hareket eden gezegenler geri giderken, ilişkilerde konuşulmayanlar dile gelebilir.

Evinize yeni eşyalar almayı düşünürken bir anda kendinizi ev taşırken bulabilirsiniz. Son iki yıldır devam eden bir birlikteliğiniz varsa, ilişkinizde tutkunun arttığını, ilişkinizin güçlendiğini, karşı tarafa bağlandığınızı fark edeceksiniz.

Ortaklığın söz konusu olduğu bir işte çalışıyorsanız, önemli bir anlaşma için yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yakın arkadaşınıza dair öğrenecekleriniz sizi çok şaşırtacak!

Daha Detay İsteyenlere

Manevi yönden zenginleştiren bir ay

Retrolar açısından önemli bir aydayız. Bunların en önemlisi Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler.

İkizler burcundaki bu retroda ise ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Bir Yengeç burcu olarak ise bu retro gizli kalmış ya da platonik aşıklara işaret edebilir. Farkında olmadan ya da hiç ummadan bazı tekliflerle karşı karşıya kalabilir, bu da nereden çıktı sorusunu sorabilirsiniz. Ayrıca bu retroda burcunuzun maddi kayıp ve zararlara bir tık daha dikkat etmesi gerekiyor. Birden ortaya çıkan harcamalar yanında riskli olabilecek para işlerine ve alışverişlerine girmemeye özen göstermelisiniz. Bu ayın diğer Retroları ise Satürn ve Jüpiter Retroları.

11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem genel olarak iş ve sosyal yaşamı yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamızı sağlayabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Burcunuz açısından Satürn retrosunda özellikle ortaklı işlere ve bunların maddi boyutlarına dikkat etmelisiniz. Sürüncemeye giren vergi, miras işleri bu dönemde epeyce uğraştırabilir.

Riskli ortak yatırım ve alışverişlere de dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce de psikolojik olarak gardınızı almaya çalışmalısınız. Jüpiter retrosu ise ikili ve bire bir ilişkiler ve ortaklıklar konusunda ısıtılıp ısıtılıp önünüze gelen mevzular şeklinde rahatsız edici olabilir.  Mayıs’ın 20’sine kadar Boğa burcunda ilerleyen Güneş sosyal alanda, arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinizde motivasyonunuza işaret etmekte.

Umutlarınızı taze tutma konusunda heyecanlı ve istekli olabilirsiniz.

7 Mayıs’taki dolunay ise bir aşk dolunayı olabilir, bir dostluğunuzu bir anda aşka dönüştürebilir ve bu aşk beklenmedik bir şekilde bir anda ortaya veya açığa çıkıverebilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantaj getiriyor. Hatta bu dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür diyebiliriz zira, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem.

Bir Yengeç burcu olarak bu süreci manevi, mistik ve spiritüel konuların daha da içine girerek değerlendirebilirsiniz. 13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor. Bu pek tekin bir geçiş değil ve sizi özellikle uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda, düşünsel, felsefi, manevi tartışmalar anlamında yorabilir. Ancak çıktığı burç itibariyle ruhsal açıdan bu geçiş rahatlatıcı olabilir. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de olacak ve bu bir aylık süreçte akışa öncelik tanıyacak, hayatı biraz daha olduğu gibi kabullenecek gibi görünüyorsunuz.

22 Mayıs’taki yeni ayla bazı şeyleri artık tamamen geride bırakmaya ve vazgeçmeye hazır olabilirsiniz.

Kategoriler: BURÇLAR

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir